To the Heroes Glory!

Ice Hockey. Czech Republic. ExtraLiga 2018-2019

Tournament table on 04-28-2019

   stats iconHead-to-head
Playoffs
FinalSeriesResults
Bili Tygri LiberecOcelari Trinec2-4   1:2     3:1     1:4     2:1*    2:3*    2:4  
1/ 2 FinalSeriesResults
Bili Tygri LiberecKometa Brno4-2   4:3*    2:3*    2:1     2:3*    5:2     3:1  
Ocelari TrinecSkoda Plzen4-3   1:4     2:3     3:2     4:3     3:2     1:3     5:1  
1/ 4 FinalSeriesResults
Bili Tygri LiberecBK Mlada Boleslav4-1   5:1     6:2     1:4     3:2     2:1* 
Ocelari TrinecVitkovice Ostrava4-0   3:2     3:0     2:1     5:2  
Skoda PlzenHC Olomouc4-3   8:1     2:3*    2:3*    3:2     2:0     1:4     3:2  
Mountfield Hradec KraloveKometa Brno0-4   1:3     0:5     1:2     2:3  
1/ 8 FinalSeriesResults
BK Mlada BoleslavBerani Zlin3-2   3:1     0:2     2:1     1:2*    4:1  
Vitkovice OstravaSparta Prague3-1   2:1     2:1     3:4     5:1  
* - after overtime


Relegation tournament
TeamPWWOLOLGoals•••Pts
1.Dynamo Pardubice12900346-263.8-2.2  1.727
2.Rytiri Kladno12701430-302.5-2.4  0.122
3.Pirati Chomutov12511531-362.5-3.0 -0.518
4.HK Ceske Budejovice121101025-402.1-3.3 -1.25
Stage 2
Group 11-14PWWOLOLGoals•••Pts
11.HC Litvinov6410127-194.3-3.2  1.285(71)
12.Karlovy Vary6302117-172.8-2.7  0.264(53)
13.Pirati Chomutov6110415-202.5-3.3 -0.855(50)
14.Dynamo Pardubice6200419-223.2-3.7 -0.542(36)
Stage 1
TeamPWWOLOLGoals•••Pts
1.Bili Tygri Liberec52303514169-1233.2-2.3  0.9101
2.Ocelari Trinec52303316153-1142.9-2.2  0.799
3.Skoda Plzen52267613173-1133.3-2.1  1.298
4.Mountfield Hradec Kralove52256615145-1202.7-2.3  0.493
5.Kometa Brno52237517145-1312.7-2.5  0.388
6.HC Olomouc52243718125-1322.4-2.5 -0.185
7.Vitkovice Ostrava52244321138-1292.7-2.5  0.283
8.BK Mlada Boleslav52253123127-1182.4-2.2  0.282
9.Berani Zlin52223522140-1412.7-2.7  0.077
10.Sparta Prague52207223138-1392.6-2.7 -0.176
11.HC Litvinov52205126127-1462.4-2.8 -0.471
12.Karlovy Vary52134629123-1532.3-2.9 -0.553
13.Pirati Chomutov52133531113-1732.2-3.2 -1.150
14.Dynamo Pardubice5292536101-1851.9-3.5 -1.636

To view the results of a team, click on its name.

By selecting the necessary links, you can get statistical tables of teams matches at home and away, a unique summary table for two seasons, information about head-to-head matches of selected teams, goals distribution graphs and maths(some data is only in "landscape" screen mode)

••• Average for match in full time (FT).

( ) Deducted and/or obtained points.

1 - 6 : to Play off
7 -10 : to Play off (placement matches)
11 -14 : to lower League (relegation matches)

ExtraLiga is the main (strongest) ice hockey tournament/championship in Czech Republic.

Tournament statistics

Matches playedHome team winsAway team winsDraws  
44849.5%34.1%16.4%  
Ice Hockey. Czech Republic. ExtraLiga: Match results - wins, draws and losses
Goals (per match)
TotalHome teamAway teamDiffe­rence  
5.172.852.320.53  
 55.1%44.9%   
Ice Hockey. Czech Republic. ExtraLiga: Goals - home-away
TotalPeriod 1Period 2Period 3  
5.171.571.791.81  
 30.3%34.7%35.0%  
Ice Hockey. Czech Republic. ExtraLiga: Goals - scored by periods
Over / Under
4.55.56.5
61.2% · 38.8%37.5% · 62.5%23.7% · 76.3%

Statistics of the tournament was calculated according to the results of matches (in full time) for the period 09-14-2018 - 04-28-2019

Results of tournament matches

#DateTeam-1Team-2ResultStage
 04-28 2019Ocelari TrinecBili Tygri Liberec4:2 (1:1,  1:1,  2:0)Final
 04-26 2019Bili Tygri LiberecOcelari Trinec2:3*(1:0,  1:1,  0:1;  0:1)Final
 04-23 2019Dynamo PardubiceRytiri Kladno4:1 (1:0,  1:0,  2:1)RT
 Pirati ChomutovHK Ceske Budejovice6:4 (1:1,  3:1,  2:2)RT
 Ocelari TrinecBili Tygri Liberec1:2*(0:0,  0:1,  1:0;  0:1)Final
 04-22 2019Ocelari TrinecBili Tygri Liberec4:1 (0:1,  2:0,  2:0)Final
 04-21 2019HK Ceske BudejoviceDynamo Pardubice5:2 (1:0,  2:0,  2:2)RT
 Rytiri KladnoPirati Chomutov1:2*(0:0,  1:0,  0:1;  0:1)RT
 04-19 2019HK Ceske BudejoviceRytiri Kladno2:4 (0:2,  2:2,  0:0)RT
 Bili Tygri LiberecOcelari Trinec3:1 (0:0,  2:1,  1:0)Final
 Dynamo PardubicePirati Chomutov0:3 (0:2,  0:0,  0:1)RT
 04-18 2019Bili Tygri LiberecOcelari Trinec1:2 (0:1,  1:1,  0:0)Final
 04-16 2019Rytiri KladnoHK Ceske Budejovice4:2 (0:0,  3:1,  1:1)RT
 Pirati ChomutovDynamo Pardubice5:7 (3:1,  1:4,  1:2)RT
 04-15 2019Ocelari TrinecSkoda Plzen5:1 (3:0,  0:1,  2:0)1/ 2
 04-14 2019HK Ceske BudejovicePirati Chomutov1:3 (0:1,  0:1,  1:1)RT
 Rytiri KladnoDynamo Pardubice3:5 (2:1,  1:0,  0:4)RT
 04-13 2019Kometa BrnoBili Tygri Liberec1:3 (1:1,  0:1,  0:1)1/ 2
 Skoda PlzenOcelari Trinec3:1 (1:0,  1:0,  1:1)1/ 2
 04-12 2019Dynamo PardubiceHK Ceske Budejovice2:0 (0:0,  1:0,  1:0)RT
 Pirati ChomutovRytiri Kladno1:3 (1:1,  0:0,  0:2)RT
 04-11 2019Ocelari TrinecSkoda Plzen3:2 (1:1,  0:1,  2:0)1/ 2
 Bili Tygri LiberecKometa Brno5:2 (1:1,  2:0,  2:1)1/ 2
 04-09 2019Dynamo PardubiceRytiri Kladno1:4 (1:0,  0:3,  0:1)RT
 Pirati ChomutovHK Ceske Budejovice1:0 (1:0,  0:0,  0:0)RT
 04-08 2019Kometa BrnoBili Tygri Liberec3:2*(0:1,  1:1,  1:0;  1:0)1/ 2
 Skoda PlzenOcelari Trinec3:4 (0:0,  2:4,  1:0)1/ 2
 04-07 2019Kometa BrnoBili Tygri Liberec1:2 (1:1,  0:0,  0:1)1/ 2
 HK Ceske BudejoviceDynamo Pardubice3:4 (0:2,  2:1,  1:1)RT
 Rytiri KladnoPirati Chomutov4:3 (2:3,  1:0,  1:0)RT
 Skoda PlzenOcelari Trinec2:3 (1:0,  1:2,  0:1)1/ 2
 04-05 2019Dynamo PardubicePirati Chomutov7:0 (1:0,  3:0,  3:0)RT
 HK Ceske BudejoviceRytiri Kladno3:4 (0:2,  1:2,  2:0)RT
 04-04 2019Bili Tygri LiberecKometa Brno2:3*(0:0,  2:1,  0:1;  0:1)1/ 2
 Ocelari TrinecSkoda Plzen2:3 (0:2,  1:0,  1:1)1/ 2
 04-03 2019Ocelari TrinecSkoda Plzen1:4 (0:2,  0:1,  1:1)1/ 2
 Bili Tygri LiberecKometa Brno4:3*(1:1,  2:2,  0:0;  1:0)1/ 2
 04-02 2019Rytiri KladnoHK Ceske Budejovice2:0 (1:0,  1:0,  0:0)RT
 Pirati ChomutovDynamo Pardubice1:5 (1:2,  0:2,  0:1)RT
 03-31 2019Rytiri KladnoDynamo Pardubice0:5 (0:0,  0:3,  0:2)RT
 HK Ceske BudejovicePirati Chomutov5:4P(3:2,  1:2,  0:0;  0:0;  1:0)RT
 03-30 2019Skoda PlzenHC Olomouc3:2 (3:0,  0:1,  0:1)1/ 4
 03-29 2019Dynamo PardubiceHK Ceske Budejovice4:1 (2:0,  0:0,  2:1)RT
 Pirati ChomutovRytiri Kladno2:0 (0:0,  0:0,  2:0)RT
 03-28 2019HC OlomoucSkoda Plzen4:1 (0:0,  2:1,  2:0)1/ 4
 03-27 2019Bili Tygri LiberecBK Mlada Boleslav2:1*(0:0,  1:1,  0:0;  1:0)1/ 4
 03-26 2019Skoda PlzenHC Olomouc2:0 (0:0,  0:0,  2:0)1/ 4
 03-25 2019BK Mlada BoleslavBili Tygri Liberec2:3 (1:1,  0:0,  1:2)1/ 4
 Vitkovice OstravaOcelari Trinec2:5 (1:3,  1:0,  0:2)1/ 4
 03-24 2019BK Mlada BoleslavBili Tygri Liberec4:1 (0:0,  2:1,  2:0)1/ 4
 Karlovy VaryDynamo Pardubice2:1 (0:0,  1:0,  1:1)S2
 HC LitvinovPirati Chomutov4:2 (0:1,  3:1,  1:0)S2
 Vitkovice OstravaOcelari Trinec1:2 (0:0,  0:1,  1:1)1/ 4
 03-23 2019Kometa BrnoMountfield Hradec Kralove3:2 (2:2,  0:0,  1:0)1/ 4
 HC OlomoucSkoda Plzen2:3 (0:0,  0:0,  2:3)1/ 4
 03-22 2019Kometa BrnoMountfield Hradec Kralove2:1 (0:0,  1:1,  1:0)1/ 4
 Dynamo PardubiceHC Litvinov2:5 (0:2,  0:2,  2:1)S2
 Pirati ChomutovKarlovy Vary3:2P(0:0,  1:0,  1:2;  0:0;  1:0)S2
 HC OlomoucSkoda Plzen3:2*(1:0,  1:1,  0:1;  1:0)1/ 4
 03-21 2019Bili Tygri LiberecBK Mlada Boleslav6:2 (2:1,  2:1,  2:0)1/ 4
 Ocelari TrinecVitkovice Ostrava3:0 (1:0,  1:0,  1:0)1/ 4
 03-20 2019Bili Tygri LiberecBK Mlada Boleslav5:1 (3:0,  1:0,  1:1)1/ 4
 Ocelari TrinecVitkovice Ostrava3:2 (1:0,  1:1,  1:1)1/ 4
 03-19 2019Mountfield Hradec KraloveKometa Brno0:5 (0:2,  0:1,  0:2)1/ 4
 Karlovy VaryHC Litvinov4:5*(0:1,  1:2,  3:1;  0:1)S2
 Pirati ChomutovDynamo Pardubice1:4 (0:2,  1:1,  0:1)S2
 Skoda PlzenHC Olomouc2:3*(2:0,  0:0,  0:2;  0:1)1/ 4
 03-18 2019Skoda PlzenHC Olomouc8:1 (1:0,  2:1,  5:0)1/ 4
 Mountfield Hradec KraloveKometa Brno1:3 (0:2,  1:0,  0:1)1/ 4
 03-17 2019BK Mlada BoleslavBerani Zlin4:1 (0:1,  2:0,  2:0)1/ 8
 Dynamo PardubicePirati Chomutov4:7 (1:1,  0:5,  3:1)S2
 HC LitvinovKarlovy Vary3:6 (0:0,  2:3,  1:3)S2
 03-15 2019Sparta PragueVitkovice Ostrava1:5 (0:1,  1:3,  0:1)1/ 8
 Dynamo PardubiceKarlovy Vary5:1 (1:1,  3:0,  1:0)S2
 Pirati ChomutovHC Litvinov2:4 (0:2,  1:2,  1:0)S2
 Berani ZlinBK Mlada Boleslav2:1*(1:1,  0:0,  0:0;  1:0)1/ 8
 03-14 2019Sparta PragueVitkovice Ostrava4:3 (1:1,  2:0,  1:2)1/ 8
 Berani ZlinBK Mlada Boleslav1:2 (0:0,  1:1,  0:1)1/ 8
 03-12 2019BK Mlada BoleslavBerani Zlin0:2 (0:1,  0:0,  0:1)1/ 8
 Karlovy VaryPirati Chomutov2:1 (0:0,  1:1,  1:0)S2
 HC LitvinovDynamo Pardubice6:3 (1:1,  1:1,  4:1)S2
 Vitkovice OstravaSparta Prague2:1 (0:0,  1:1,  1:0)1/ 8
 03-11 2019BK Mlada BoleslavBerani Zlin3:1 (1:0,  1:0,  1:1)1/ 8
 Vitkovice OstravaSparta Prague2:1 (0:0,  1:0,  1:1)1/ 8
 03-08 2019Vitkovice OstravaHC Litvinov5:1 (0:1,  1:0,  4:0)
 Berani ZlinKometa Brno3:1 (1:1,  0:0,  2:0)
 BK Mlada BoleslavOcelari Trinec4:0 (1:0,  2:0,  1:0)
 Dynamo PardubiceMountfield Hradec Kralove4:2 (3:1,  0:0,  1:1)
 Pirati ChomutovHC Olomouc5:3 (0:1,  3:1,  2:1)
 Skoda PlzenKarlovy Vary2:1 (1:0,  1:1,  0:0)
 Sparta PragueBili Tygri Liberec5:2 (1:1,  1:0,  3:1)
 03-05 2019Karlovy VaryDynamo Pardubice4:2 (2:1,  0:1,  2:0)
 Kometa BrnoSparta Prague7:3 (4:0,  2:2,  1:1)
 Bili Tygri LiberecVitkovice Ostrava3:1 (0:0,  1:0,  2:1)
 HC LitvinovSkoda Plzen5:1 (2:0,  1:0,  2:1)
 Mountfield Hradec KraloveBK Mlada Boleslav1:2P(0:0,  1:0,  0:1;  0:0;  0:1)
 HC OlomoucBerani Zlin3:1 (1:0,  1:0,  1:1)
 Ocelari TrinecPirati Chomutov4:1 (1:0,  2:1,  1:0)
 03-03 2019HC OlomoucDynamo Pardubice3:2 (1:1,  1:1,  1:0)
 Skoda PlzenOcelari Trinec1:2 (1:0,  0:1,  0:1)
 Vitkovice OstravaMountfield Hradec Kralove3:2P(0:0,  1:1,  1:1;  0:0;  1:0)
 Bili Tygri LiberecKometa Brno2:3*(0:1,  0:0,  2:1;  0:1)
 Pirati ChomutovKarlovy Vary1:2*(0:0,  0:1,  1:0;  0:1)
 BK Mlada BoleslavBerani Zlin3:1 (1:0,  1:1,  1:0)
 Sparta PragueHC Litvinov5:3 (2:0,  2:2,  1:1)
 03-01 2019Sparta PragueKarlovy Vary4:3P(1:1,  2:1,  0:1;  0:0;  1:0)
 Kometa BrnoVitkovice Ostrava3:1 (0:0,  0:1,  3:0)
 Mountfield Hradec KraloveSkoda Plzen1:2 (0:0,  0:1,  1:1)
 HC OlomoucBK Mlada Boleslav3:1 (0:0,  1:0,  2:1)
 Dynamo PardubiceOcelari Trinec2:4 (1:2,  0:1,  1:1)
 Berani ZlinPirati Chomutov2:1 (1:1,  0:0,  1:0)
 HC LitvinovBili Tygri Liberec6:3 (1:2,  3:1,  2:0)
 02-27 2019Sparta PragueOcelari Trinec2:3 (1:1,  1:1,  0:1)
* - after overtime / extratime, P - after shootouts

Page time:

Friday
08-06-2021
04:14:05 UTC