Playoffs | ||||
---|---|---|---|---|
Final | Results | |||
Zenit Kazan (rus) | Lube Civitanova (ita) | 1:3 | ||
1/ 2 Final | Results | |||
Perugia Volley (ita) | Zenit Kazan (rus) | 2:3 1:3 | ||
Skra Belchatow (pol) | Lube Civitanova (ita) | 0:3 0:3 | ||
1/ 4 Final | Results | |||
Skra Belchatow (pol) | Zenit St. Petersburg (rus) | 3:1 1:3 | ||
Chaumont VB 52 (fra) | Perugia Volley (ita) | 2:3 0:3 | ||
Dinamo Moscow (rus) | Lube Civitanova (ita) | 2:3 0:3 | ||
Trefl Gdansk (pol) | Zenit Kazan (rus) | 2:3 3:2 |
Group A | P | W | L | 3:0 | 3:1 | 3:2 | 2:3 | 1:3 | 0:3 | Sets | ••• | Pts | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zenit Kazan (rus) | 6 | 6 | 0 | 2 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 18-4 | 81.8 / | 18 | |
2. | Halkbank Ankara (tur) | 6 | 3 | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 10-13 | 43.5 / | 8 | |
3. | Knack Roeselare (bel) | 6 | 2 | 4 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | 0 | 11-15 | 42.3 / | 6 | |
4. | UV Frankfurt (ger) | 6 | 1 | 5 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 1 | 8-15 | 34.8 / | 4 | |
Group B | P | W | L | 3:0 | 3:1 | 3:2 | 2:3 | 1:3 | 0:3 | Sets | ••• | Pts | ||
1. | Lube Civitanova (ita) | 6 | 6 | 0 | 4 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 18-3 | 85.7 / | 17 | |
2. | ZAKSA Kedzierzyn-Kozle (pol) | 6 | 3 | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 12-10 | 54.5 / | 10 | |
3. | Modena Volley (ita) | 6 | 3 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 11-10 | 52.4 / | 9 | |
4. | VK Karlovarsko (cze) | 6 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0-18 | 0.0 / | 0 | |
Group C | P | W | L | 3:0 | 3:1 | 3:2 | 2:3 | 1:3 | 0:3 | Sets | ••• | Pts | ||
1. | Zenit St. Petersburg (rus) | 6 | 6 | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 18-6 | 75.0 / | 15 | |
2. | Chaumont VB 52 (fra) | 6 | 4 | 2 | 1 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | 16-10 | 61.5 / | 13 | |
3. | VfB Friedrichshafen (ger) | 6 | 2 | 4 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 8-14 | 36.4 / | 6 | |
4. | ACH Ljubljana (slo) | 6 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 2 | 6-18 | 25.0 / | 2 | |
Group D | P | W | L | 3:0 | 3:1 | 3:2 | 2:3 | 1:3 | 0:3 | Sets | ••• | Pts | ||
1. | Trefl Gdansk (pol) | 6 | 5 | 1 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 16-6 | 72.7 / | 14 | |
2. | Skra Belchatow (pol) | 6 | 3 | 3 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 13-10 | 56.5 / | 11 | |
3. | Noliko Maaseik (bel) | 6 | 2 | 4 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 1 | 10-14 | 41.7 / | 6 | |
4. | Berlin Volleys (ger) | 6 | 2 | 4 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 6-15 | 28.6 / | 5 | |
Group E | P | W | L | 3:0 | 3:1 | 3:2 | 2:3 | 1:3 | 0:3 | Sets | ••• | Pts | ||
1. | Perugia Volley (ita) | 6 | 6 | 0 | 2 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 18-4 | 81.8 / | 18 | |
2. | Dinamo Moscow (rus) | 6 | 4 | 2 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 13-6 | 68.4 / | 12 | |
3. | Tours VB (fra) | 6 | 2 | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | 7-14 | 33.3 / | 5 | |
4. | Arkas Izmir (tur) | 6 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 4-18 | 18.2 / | 1 |
Qualifications | ||||
---|---|---|---|---|
Q. Round 3 | Results | |||
Chaumont VB 52 (fra) | OK Vojvodina Novi Sad (srb) | 3:0 3:0 | ||
PAOK Salonika (gre) | UV Frankfurt (ger) | 0:3 1:3 | ||
Q. Round 2 | Results | |||
CV Teruel (esp) | Chaumont VB 52 (fra) | 3:2 0:3 | ||
PAOK Salonika (gre) | Istanbul BBSK (tur) | 3:2 2:3 | ||
UV Frankfurt (ger) | Posojilnica Aich/Dob (aut) | 3:0 2:3 | ||
Neftochimic Burgas (bul) | OK Vojvodina Novi Sad (srb) | 2:3 0:3 | ||
Q. Round 1 | Results | |||
CV Teruel (esp) | Lindemans Aalst (bel) | 3:0 0:3 | ||
Lycurgus Groningen (ned) | Posojilnica Aich/Dob (aut) | 1:3 3:2 | ||
Shakhter Soligorsk (blr) | Rhein-Main (ger) | 0:3 3:2 | ||
Mladost Brcko (bih) | Neftochimic Burgas (bul) | 1:3 1:3 | ||
Mladost Zagreb (cro) | OK Vojvodina Novi Sad (srb) | 2:3 1:3 | ||
VaLePa Sastamala (fin) | Istanbul BBSK (tur) | 2:3 1:3 | ||
Vegyesz Kazincbarcika (hun) | PAOK Salonika (gre) | 2:3 0:3 | ||
Viking Bergen (nor) | Chaumont VB 52 (fra) | 0:3 0:3 |
To view the results of a team, click on its name.
By selecting the necessary links, you can get statistical tables of teams matches at home and away,
a unique summary table for two seasons, information about head-to-head matches of selected teams, goals distribution graphs and maths(some data is only in "landscape" screen mode)
••• Won sets / points, %
1 : to Play off (+3 other best)
# | Date | Team-1 | Team-2 | Result | Stage | |
---|---|---|---|---|---|---|
10. | 02-27 2019 | Knack Roeselare | UV Frankfurt | 3:1 | (25:22, 25:15, 22:25, 25:15) | |
9. | 02-14 2019 | UV Frankfurt | Zenit Kazan | 1:3 | (19:25, 21:25, 25:23, 18:25) | |
8. | 01-30 2019 | Halkbank Ankara | UV Frankfurt | 3:1 | (25:12, 23:25, 25:22, 25:21) | |
7. | 01-15 2019 | UV Frankfurt | Knack Roeselare | 2:3 | (20:25, 17:25, 25:21, 25:21, 8:15) | |
6. | 12-18 2018 | UV Frankfurt | Halkbank Ankara | 3:0 | (25:18, 25:19, 25:23) | |
5. | 11-21 2018 | Zenit Kazan | UV Frankfurt | 3:0 | (25:18, 25:17, 25:13) | |
4. | 11-13 2018 | UV Frankfurt | PAOK Salonika | 3:1 | (25:17, 25:17, 21:25, 27:25) | Q3 |
3. | 11-07 2018 | PAOK Salonika | UV Frankfurt | 0:3 | (25:27, 17:25, 21:25) | Q3 |
2. | 10-31 2018 | Posojilnica Aich/Dob | UV Frankfurt | 3:2 | (20:25, 17:25, 25:18, 25:15, 15:13) | Q2 |
1. | 10-23 2018 | UV Frankfurt | Posojilnica Aich/Dob | 3:0 | (25:21, 25:21, 25:21) | Q2 |
Team | P | W | L | 3:0 | 3:1 | 3:2 | 2:3 | 1:3 | 0:3 | Sets | ••• | Pts | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
UV Frankfurt | 10 | 4 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 19-19 | 50.0 / | ||
Home H | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12-7 | 63.2 / | ||
Away A | 5 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7-12 | 36.8 / |
••• Won sets / points, %