Playoffs | ||||
---|---|---|---|---|
Final | Results | |||
Flamengo Rio de Janeiro (bra) | Atletico Paranaense (bra) | 1:0 | ||
1/ 2 Final | Results | |||
Atletico Paranaense (bra) | Palmeiras Sao Paolo (bra) | 1:0 2:2 | ||
Velez Sarsfield BA (arg) | Flamengo Rio de Janeiro (bra) | 0:4 1:2 | ||
1/ 4 Final | Results | |||
Velez Sarsfield BA (arg) | Talleres Cordoba (arg) | 3:2 1:0 | ||
Atletico Paranaense (bra) | Estudiantes La Plata (arg) | 0:0 1:0 | ||
Atletico Mineiro (bra) | Palmeiras Sao Paolo (bra) | 2:2 0:0 (5:6) | ||
Corinthians Sao Paulo (bra) | Flamengo Rio de Janeiro (bra) | 0:2 0:1 | ||
1/ 8 Final | Results | |||
Atletico Paranaense (bra) | Libertad Asuncion (par) | 2:1 1:1 | ||
Talleres Cordoba (arg) | Colon Santa Fe (arg) | 1:1 2:0 | ||
Velez Sarsfield BA (arg) | River Plate BA (arg) | 1:0 0:0 | ||
Cerro Porteno (par) | Palmeiras Sao Paolo (bra) | 0:3 0:5 | ||
Corinthians Sao Paulo (bra) | Boca Juniors BA (arg) | 0:0 0:0 (6:5) | ||
Deportes Tolima (col) | Flamengo Rio de Janeiro (bra) | 0:1 1:7 | ||
Emelec Guayaquil (ecu) | Atletico Mineiro (bra) | 1:1 0:1 | ||
Fortaleza EC (bra) | Estudiantes La Plata (arg) | 1:1 0:3 |
Group A | P | W | D | L | Goals | ••• | Pts | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Palmeiras Sao Paolo (bra) | 6 | 6 | 0 | 0 | 25-3 | 4.2-0.5 | 18 | |
2. | Emelec Guayaquil (ecu) | 6 | 2 | 2 | 2 | 14-7 | 2.3-1.2 | 8 | |
3. | Deportivo Tachira (ven) | 6 | 2 | 1 | 3 | 8-14 | 1.3-2.3 | 7 | |
4. | Independiente Petrolero (bol) | 6 | 0 | 1 | 5 | 3-26 | 0.5-4.3 | 1 | |
Group B | P | W | D | L | Goals | ••• | Pts | ||
1. | Libertad Asuncion (par) | 6 | 3 | 1 | 2 | 8-6 | 1.3-1.0 | 10 | |
2. | Atletico Paranaense (bra) | 6 | 3 | 1 | 2 | 8-7 | 1.3-1.2 | 10 | |
3. | The Strongest La Paz (bol) | 6 | 1 | 3 | 2 | 8-7 | 1.3-1.2 | 6 | |
4. | Caracas FC (ven) | 6 | 1 | 3 | 2 | 4-8 | 0.7-1.3 | 6 | |
Group C | P | W | D | L | Goals | ••• | Pts | ||
1. | Estudiantes La Plata (arg) | 6 | 4 | 1 | 1 | 8-5 | 1.3-0.8 | 13 | |
2. | Velez Sarsfield BA (arg) | 6 | 2 | 2 | 2 | 12-11 | 2.0-1.8 | 8 | |
3. | Nacional Montevideo (uru) | 6 | 2 | 1 | 3 | 7-7 | 1.2-1.2 | 7 | |
4. | CA Bragantino (bra) | 6 | 1 | 2 | 3 | 5-9 | 0.8-1.5 | 5 | |
Group D | P | W | D | L | Goals | ••• | Pts | ||
1. | Atletico Mineiro (bra) | 6 | 3 | 2 | 1 | 10-6 | 1.7-1.0 | 11 | |
2. | Deportes Tolima (col) | 6 | 3 | 2 | 1 | 10-9 | 1.7-1.5 | 11 | |
3. | Independiente del Valle (ecu) | 6 | 2 | 2 | 2 | 9-7 | 1.5-1.2 | 8 | |
4. | America Mineiro (bra) | 6 | 0 | 2 | 4 | 6-13 | 1.0-2.2 | 2 | |
Group E | P | W | D | L | Goals | ••• | Pts | ||
1. | Boca Juniors BA (arg) | 6 | 3 | 1 | 2 | 5-5 | 0.8-0.8 | 10 | |
2. | Corinthians Sao Paulo (bra) | 6 | 2 | 3 | 1 | 5-4 | 0.8-0.7 | 9 | |
3. | Deportivo Cali (col) | 6 | 2 | 2 | 2 | 7-4 | 1.2-0.7 | 8 | |
4. | Always Ready La Paz (bol) | 6 | 1 | 2 | 3 | 5-9 | 0.8-1.5 | 5 | |
Group F | P | W | D | L | Goals | ••• | Pts | ||
1. | River Plate BA (arg) | 6 | 5 | 1 | 0 | 18-3 | 3.0-0.5 | 16 | |
2. | Fortaleza EC (bra) | 6 | 3 | 1 | 2 | 10-9 | 1.7-1.5 | 10 | |
3. | Colo-Colo Santiago (chi) | 6 | 2 | 1 | 3 | 9-13 | 1.5-2.2 | 7 | |
4. | Alianza Lima (per) | 6 | 0 | 1 | 5 | 4-16 | 0.7-2.7 | 1 | |
Group G | P | W | D | L | Goals | ••• | Pts | ||
1. | Colon Santa Fe (arg) | 6 | 3 | 1 | 2 | 8-8 | 1.3-1.3 | 10 | |
2. | Cerro Porteno (par) | 6 | 2 | 2 | 2 | 5-4 | 0.8-0.7 | 8 | |
3. | Olimpia Asuncion (par) | 6 | 2 | 2 | 2 | 4-4 | 0.7-0.7 | 8 | |
4. | Penarol Montevideo (uru) | 6 | 2 | 1 | 3 | 5-6 | 0.8-1.0 | 7 | |
Group H | P | W | D | L | Goals | ••• | Pts | ||
1. | Flamengo Rio de Janeiro (bra) | 6 | 5 | 1 | 0 | 15-6 | 2.5-1.0 | 16 | |
2. | Talleres Cordoba (arg) | 6 | 3 | 2 | 1 | 6-5 | 1.0-0.8 | 11 | |
3. | Universidad Catolica Santiago (chi) | 6 | 1 | 1 | 4 | 5-10 | 0.8-1.7 | 4 | |
4. | Sporting Cristal (per) | 6 | 0 | 2 | 4 | 3-8 | 0.5-1.3 | 2 |
Qualifications | ||||
---|---|---|---|---|
Q. Round 3 | Results | |||
Fluminense Rio de Janeiro (bra) | Olimpia Asuncion (par) | 3:1 0:2 (1:4) | ||
America Mineiro (bra) | Barcelona Guayaquil (ecu) | 0:0 0:0 (5:4) | ||
Everton Vina del Mar (chi) | Estudiantes La Plata (arg) | 0:1 0:1 | ||
Universidad Catolica Santiago (chi) | The Strongest La Paz (bol) | 0:0 1:2 | ||
Q. Round 2 | Results | |||
Barcelona Guayaquil (ecu) | Universitario Lima (per) | 2:0 1:0 | ||
Audax Italiano (chi) | Estudiantes La Plata (arg) | 1:0 0:2 | ||
Everton Vina del Mar (chi) | Monagas Maturin (ven) | 3:0 0:1 | ||
Olimpia Asuncion (par) | Atletico Nacional (col) | 3:1 1:1 | ||
Plaza Colonia (uru) | The Strongest La Paz (bol) | 2:0 0:3 | ||
America Mineiro (bra) | Guarani Asuncion (par) | 0:1 3:2 (5:4) | ||
Bolivar La Paz (bol) | Universidad Catolica Santiago (chi) | 1:1 0:2 | ||
Millonarios Bogota (col) | Fluminense Rio de Janeiro (bra) | 1:2 0:2 | ||
Q. Round 1 | Results | |||
Cesar Vallejo (per) | Olimpia Asuncion (par) | 0:1 0:2 | ||
Deportivo Lara (ven) | Bolivar La Paz (bol) | 2:3 0:4 | ||
Torque Montevideo (uru) | Barcelona Guayaquil (ecu) | 1:1 0:0 (7:8) |
To view the results of a team, click on its name.
By selecting the necessary links, you can get statistical tables of teams matches at home and away,
a unique summary table for two seasons, information about head-to-head matches of selected teams, goals distribution graphs and maths(some data is only in "landscape" screen mode)
••• Average for match in full time (FT).
1 - 2 : to Play off
3 : to Play off (placement matches)
# | Date | Team-1 | Team-2 | Result | Stage | |
---|---|---|---|---|---|---|
2. | 03-01 2022 | The Strongest La Paz | Plaza Colonia | 3:0 | (2:0, 1:0) | Q2 |
1. | 02-22 2022 | Plaza Colonia | The Strongest La Paz | 2:0 | (2:0, 0:0) | Q2 |
Team | P | W | D | L | Goals | ••• | Pts | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plaza Colonia | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-3 | 1.0-1.5 | ||
Home H | 1 | 1 | 0 | 0 | 2-0 | 2.0-0.0 | ||
Away A | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-3 | 0.0-3.0 |
••• Average for match in full time (FT).